۱۳۹۰/۰۶/۰۹

734

    در این‌جا باید اعتراف کنم که اگر شرح این جزئیات صفت خاصی را برملا نمی‌کرد و نوعی خصوصیت عمده را در شخصیت قهرمان داستان ما نشان نمی‌داد، اصلاً به ذهنم خطور نمی‌کرد که از چنین جزئیات بی‌ارزش و بی‌اهمیت و عذاب‌دهنده‌ای صحبت کنم که به مذاق بعضی از طرفداران سبک‌های ادبی خوش نمی‌آید.

   رویای آدم مضحک/ فیودور داستایفسکی/ رضا رضایی

۳ نظر:

انتشار اگاهی گفت...

همانطور كه نفت آتش مي گيرد و آتش گرفتن از مشخصات اصلي آن است، فرقه هم ديگران را نفي مي كند. اما در جمعيت ال ياسين خودِ نفي، نفي شده بود. رد كردن و محكوم كردن ديگر انديشه ها و جريانات مردود بود. تنوع انديشه ها و گوناگوني افكار بالا بود. اين اتفاق در اكثر الاهيون و ال ياسين هم رخ داده بود. آنها هم تك فكري و تك اعتقادي نبودند و ما با احياء فرهنگ تفكر و آموزش روش هاي تفكر و سؤال سازي و برگزاري كارگاههاي تفكري و مناظره و توصيۀ به آن، به اين فضاي تحقيق و تفكر و انديشه ورزي، ميدان بيشتري مي داديم.
http://www.abarensan.blogsky.com

مسعود گفت...

دعوت به همکاری : انجمن ادبی گوتیک

انجمن ادبی گوتیک انجمنی است که به صورت مجازی شروع به فعالیت کرده است .در این انجمن نقد و بررسی اثار اعضا صورت میگیرد .هدف ما تشکیل یک انجمن ادبی مستقل است که گلچینی از سراسر کشور ان را تشکیل می دهند .شما دوست عزیز در صورتی که مایل به همکاری هستید در قسمت نظرات انجمن اعلام کنیدتا فرم عضویت برای ایمیل شما ارسال شود
www.gothicgroup.blogfa.com

زاویه گفت...

سلام دوست گرامی
به مناسبت اولین سالگرد درگذشت خواهر گرامیم دعوت هستید به مراسم داستان خوانی و فاتحه .
با احترام سید رضا قطب